POMOC DROGOWA 24H

+48 607 996 268

POMOC DROGOWA 24H

+48 607 996 268

Jak zmienić koło w samochodzie?

Uszkodzenie opony podczas podróży jest bardzo stresującym momentem, zwłaszcza tego typu zdarzenia pojawiają się na autostradzie lub w innym niefortunnym lub nawet niebezpiecznym miejscu. Brak doświadczenia, oraz przygotowanych narzędzi, może sprawić że nie będziemy wiedzieli co robić. 

Przygotowując się do trasy pamiętajmy żeby sprawdzić nie tylko poziom płynów eksploatacyjnych, ale również ciśnienie i stan opon w samochodzie, jak również ciśnienie oraz stan koła zapasowego. W nowych samochodach produkowanych od 2016r. oraz w pojazdach marek premium producenci nie montują kół zapasowych w standardowym wyposażeniu. Każdy z nas może stanąć przed koniecznością zmiany koła podczas podróży. W jaki sposób wymienić koło?

 

1. Zaparkuj pojazd w bezpiecznym miejscu, wrzuć bieg oraz zaciągnij hamulec postojowy, ustaw trójkąt ostrzegawczy, załóż kamizelkę odblaskową. 

2. Wyjmij koło zapasowe.

3. Poluzuj śruby koła.

4. Podnieś pojazd lewarkiem.

5. Odkręć śruby koła. 

6. Wymień koło, a następnie krzyżowo dokręcaj śruby.

7. Po przejechaniu kilku km, sprawdź czy śruby są prawidłowo dokręcone.

Jeżeli nie jesteś w stanie odkręcić śrub koła lub podnieść pojazdu lewarkiem zadzwoń po pomoc drogową z Krakowa. 

W przypadku braku koła zapasowego, konieczne będzie zamówienie lawety, która przetransportuje bezpiecznie pojazd do najbliższej całodobowej wulkanizacji w Krakowie. 

Ostatnie wpisy

Pomoc drogowa 24H/7

Szukasz pomocy drogowej?

607 996 268

INSPECT CAR ROBERT KRZYŻEK

Pomoc drogowa | Laweta | Holowanie

POMOC DROGOWA

Lokalizacja

© 2023 Created by Łukasz Buławski